هر آنچه که نیاز است در رابطه با رشته ارتباط تصویری بدانید:

رشته ارتباط تصویری یا همان گرافیک از جمله رشته های پرطرفدار در بین داوطلبان هنر میباشد.

در حالت کلی هنر ارتباط تصویری دنیای وسیعی را شامل می شود که میتوان به نوشتن زیبای کلمات،رسم منحنی،نمونه های آماری تهیه آگهی مطبوعاتی و پوستر،صفحه آرایی و….. اشاره کرد.به عبارت کلی تمامی طرح هایی که به وسیله ی چاپ قابل انتشار باشند را طرح گرافیکی می نامند.هدف از رشته ی ارتباط تصویری آموزش این هنر در دانشگاه ها و مراکز عالی کشور می باشد.

علاقه مندان به این رشته باید طراحی قوی و زبر دست باشند چرا که طراحی را میتوان اساس کار یک گرافیست معرفی کرد.

یک گرافیست و طراح باید با جنبه های  مختلف هنری آشنا باشد زیرا یک گرافیست ممکن است از تکنیک های خوش نویسی،عکاسی،چاپ طراحی صنعتی و…در کارش استفاده نماید.

دروس دانشگاهی این رشته ی تحصیلی عبارتند از:

طراحی‌ پایه‌، مبانی‌ هنرهای‌ تجسمی‌، کارگاه‌ حجم‌سازی‌، آشنایی‌ با هنر در تاریخ‌، تاریخچه‌ کتابت‌، خوشنویسی‌، عکاسی‌ پایه‌، ارتباط‌ تصویری‌، چاپ‌ دستی‌، هنر و تمدن‌ اسلامی‌، تصویرسازی‌، کارگاه‌ عکس‌ رنگی (انسان‌،طبیعت‌وطراحی‌) ، تجزیه‌ و تحلیل‌ هنرهای‌ تجسمی‌، آشنایی‌ با هنرهای‌ معاصر، تجزیه‌ و تحلیل‌ آثار ارتباط‌ تصویری‌، چاپ‌ ماشینی‌، تصویر متحرک‌، طرح‌ عملی‌ جامع‌، پروژه‌ نهایی

برای فارغ التحصیلان این رشته ‌فرصت های شغلی زیادی وجود دارد، تصویرسازی‌ و طراحی‌ روی‌ جلد کتب‌، صفحه‌آرایی‌ مجلات‌ و روزنامه‌ها و تهیه‌ آرم‌ و نشانه‌ نیز بخشی از این فعالیت ها می باشند.