فریلنسری چیست و فریلنسر کیست؟ فریلنسر واژه‌ای است که به تازگی جای خود را در جامعه و به خصوص جوانان باز کرده است؛ بنابراین در ابتدا مقدمه‌ای راجع به نحوه به وجود آمدن این شغل بیان می‌کنیم.

با توجه به شیوع بیماری کرونا در جهان و گسترش با سرعت فضای مجازی اقتصاد دنیا دچار تغییر  و تحول های بسیار زیادی شد. خیلی از کسب و کارهای دنیا با رکود مواجه شدند و بالاجبار به فعالیت در فضای مجازی روی آوردند. فعالیت در فضای مجازی نیازهای خاص خود را دارد و این نیازهای خاص باعث رونق گرفتن فریلنسری یا کارهای آزاد شدند.

خدمات فریلنسرها

از جمله خدمات فریلنسر ها، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تولید محتوا برای فضای مجازی
 • ساخت ویدئو طراحی سایت
 • مدیریت حساب های اجتماعی
 • سئو
 • دیجیتال مارکتینگ
 • طراحی پوستر و بنر
 • خدمات طراحی گرافیک
 • تدوین فیلم
 • ساخت تیزر
 • تایپ
 • صفحه بندی
 • ترجمه
 • نوشتن مقاله
 • نوشتن نرم افزار و برنامه های کامپیوتری به زبان های مختلف برنامه نویسی مانند پایتون، php و ….
 • تولید انیمیشن
 • حسابداری
 • گویندگی
 • دوبله
 • صداگذاری
 • آهنگسازی و موسیقی
 • و …

از عنوان های شغلی هستند که قابلیت برون سپاری و انجام آن ها توسط فریلنسرها (آزاد کارها) وجود دارد و در این برهه زمانی با استقبال شدیدی از سوی کاربران و کارفرماها روبه رو شدند.

با ایفلوئنسری به صورت دلاری کسب درآمد کنید

به طور کلی هر شغلی را که بتوان خارج از یک سیستم اداری-تولیدی انجام داد، میتوان به فریلنسرها سپرد. در ادامه به معرفی کامل شغل آزادکار یا همان فریلنسری می‌پردازیم

تاریخچه فریلنسری

شاید برای شما جالب باشد که تاریخچه ای مختصر از فریلنسری بدانید و با نحوه پیدایش آن آشنا بشوید. فریلنسر در ابتدا به سربازانی گفته می شد که در قرون وسطی پادشاه خود را از دست داده بودند و پس از جنگ به اختیار خود خدماتشان را به پادشاهان دیگر عرضه میکردند. این سربازان در ازای دریافت هزینه برای پادشاهان می جنگیدند.

معنی فریلنسر

فریلنسر در مقابل کارمند دائمی به کار برده میشود و به معنای فردی است که به صورت آزاد کار می کند. این آزاد کارکردن بدین معناست که فرد با کارفرماهای مختلف مذاکره می کند و پروژه های مختلفی از افراد گوناگون دریافت می کند و معمولا یک رئیس ثابت ندارد. به همین دلیل این واژه در فارسی بیشتر با عنوان آزادکارها یا کارمندان آزاد شناخته می‌شوند؛ و کاری را که آن‌ها در بیرون سازمان سفارش دهنده انجام می‌دهند، برون‌سپاری گویند.

فریلنسر کیست؟

افرادی هستند که در زمینه های مختلف مانند عکاسی، فیلمبرداری، ویرایش عکس و فیلم، طراحی سایت، برنامه نویسی یا هر خدمت موردنیاز دیگری تخصص دارند و با استفاده از این تخصص ها برای خود درآمد زایی می کنند.

معمولا فریلنسرها علاقه ای به داشتن بالاسر یا رئیس ندارند و برای فرار از این مساله به فریلنسری روی آورده اند. البته دلایل مهم دیگری هم برای انتخاب فریلنسری بعنوان شغل میتواند وجود داشته باشد که در ادامه به آن می‌پردازیم:

 •  با فریلنسری کارکردن میتوانید در خانه خود کار کنید و در هزینه‌هایی مانند هزینه حمل و نقل صرفه جویی کنید.
 • در زمان خود صرفه جویی می‌کنید زیرا برای رفت و آمد به محل کار زمانی صرف نمی‌شود.
 • زمانیندی خود را داشته باشید در صورتی که اگر شما کارمند یک مجموعه باشید طبق تعهداتی که به آن واحد دارید مجبورید که ساعت های کاری مشخصی را رعایت کنید و این مساله ممکن است برای خیلی از افراد مشکل ساز باشد.
 • از ریسک‌های احتمالی مانند تصادف، انتقال بیماری مانند کرونا و آنفولانزا پیشگیری می‌شود.
 • آزادکار ها طبق قوانین خاص خودشان کار میکنند و هیچ اجباری برای کارکردن با افرادی که با آنها ارتباط خوبی برقرار نمی کنند ندارند؛ و این خود یک مزیت بسیار عالی برای کار کردن به صورت آزاد می‌باشد.

درآمد فریلنسری

خیلی ها بر این باور هستند که فریلنسرها به صورت رایگان کار انجام می دهند اما این تصور بسیار غلط و دور از ذهن می باشد. آزادکارها با توجه به نوع فعالیتشان و میزان تجربه، تخصص و سطح کاری که ارائه می دهند درآمدهای متفاوتی دارند. در حال حاضر کارکردن به صورت فریلنسری بسیار به صرفه و در دسترس می باشد.

آزادکارها مالیات خاصی پرداخت نمی‌کنند و همین مساله خود یک امتیاز محسوب می شود. در حال حاضر اکثر افرادی که به صورت فریلنسری کار میکنند دانشجوها هستند و خود این مساله بیانگر یک شاخصه بسیار مهم هست.

در برخی کشورهای پیشرفته مانند آلمان، استرالیا برای کار دانشجویی ممنوعیت‌هایی وجود دارد. دانشجویان می‌توانند با رویکرد آزاد کاری، این قوانین را دور زده و برای خود کسب درآمد کنند.

شاغلین، کارمندان و حتی کسانی مانند بوتیک داران، در کنار کار خود می‌توانند پروژه گرفته و در اوقات بیکاری هم کسب درآمد کنند.

چگونه یک فریلنسر موفق شویم؟(10 نکته مهم)

برای موفقیت و کسب درآمد مناسب و حتی خیلی خوب در آزادکاری باید بر نکات زیر اهتمام ورزید.

 • در زمینه‌ای که می‌خواهید کار بگیرید، متخصص باشید.
 • از پذیرش پروژه‌هایی که در توان انجام شما نیست، چشم پوشی کنید.” کار نیکو کردن از پر کردن است”
 • برای زمان تحویل پروژه برنامه ریزی کنید و خوش قول باشید.
 • با تکنیک های بازاریابی و فروش آشنا شوید.
 • در سایت‌های ایرانی و خارجی فریلنسری مانند: “انجام میدم، جاب ویژن، پونیشا و ….” ثبت نام کنید.
 • به آگهی همکاران خود و قیمت‌ها و زمان تحویل پروژه دقت کنید. به یاد داشته باشید که برای گرفتن پروژه باید با آزاد کارهای دیگر رقابت کنید.
 • از آنجا که کارمند نیستید و کسی پیگیر کار شما نیست، باید برنامه ریزی کنید و به انجام آن مقید باشید.
 • روابط خوبی با کارفرما برقرار کنید. مطمئن باشید پروژه‌های دیگری هم در راه است.
 • در دسترس و پاسخ‌گو باشید. برخی از آزادکارها به تلفن، ایمیل و … پاسخ نمی‌دهند. پاسخ ندادن شما مساوی است با از دست دادن پروژه بعدی
 • همیشه در حال یادگیری و تقویت تخصص خود باشید.

فریلنسری در ایران با درآمد دلاری

 

اهمیت داشتن یک رزومه قوی

برای گرفتن پروژه در این حوزه شما باید یک رزومه بسیار قوی داشته باشید. رزومه عبارت است از مقاله‌ ای که به معرفی مشخصات فردی شما که شامل نام و نام خانوادگی، سن، محل زندگی و در کل مشخصات هویتی شما می باشد، میپردازد و تخصص شما را نشان میدهد. به عنوان مثال بیان می‌کند که شما یک عکاس هستید که علم عکاسی و مهارت آن را به صورت آکادمیک در یکی از مدارس هنری کشوری آموختید. علاقه مندی های شما را نشان می دهد. و در آخر رزومه مجموعه ای گرانبها از بهترین کارهای انجام شده توسط شما می باشد و شما باید در این مقاله گلچینی از موف ترین پروژه های خود را به معرض نمایش بگذارید.

رزومه باید از لحاظ گرافیکی بسیار زیبا باشد تا بتواند به عنوان یک پل ارتباطی بسیار قوی مشتری را مجاب کند که با شما همکاری داشته باشد. دو زبانه یا چند زبانه بودن رزومه نیز میتواند اعتبار رزومه را چندین برابر کند.

در ادامه یک نمونه رزومه را برای آشنایی بیشتر می‌بینیم.

 

محل عکس ساسان نمازی
برنامه نویس وب-طراح-سئو کار سایت: sasannamazi.web
ایمیل :saeedi.amin@gmail.com موبایل : 09121234567
تلفن : 02166951372 شهر : شیراز
وضعیت تأهل : مجرد متولد : 8/1/1369
وضعیت سربازی  : دارای پایان خدمت

درباره من

برنامه نویس php &front-end & back-end & java با 10 سال سابقه کار و فعالیت در حوزه استارت آپ و طراح  بیش از 50 سایت شرکتی و فروشگاهی  (با زبان های PHP وNET.) و همچنین سازنده اپلیکیشن های Android & IOS هستم.

سوابق تحصیلی

کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

مهندسی فناوری اطلاعات

موسسه/دانشگاه: دانشگاه صنعتی شریف

1393-1396

کارشناسی مهندسی کامپیوتر

مهندسی کامپیوتر

موسسه/دانشگاه: دانشگاه تهران

1387-1391

سوابق شغلی

Back-end developer

شرکت : نرم افزاری گردو

آغاز همکاری از : فروردین ۱۳۹۵

Back-end developer

شرکت : نرم افزار رایانه

خرداد ۱۳۹۳ – اسفند ۱۳۹۵

fron-end developer

شرکت : رایا پردازان غرب

دی ۱۳۹۱ – اردیبهشت ۱۳۹۳

مهارت ها

☑ مدیریت و راهبری ☑تنظیم قرارداد ☑ فن بیان و سخنوری
☑ SQL ☑ #C ☑ Javascript
☑ فوتوشاپ ☑ Management ☑ leadership

زبان

عنوان مهارت خواندن مهارت نوشتن مهارت صحبت کردن  مهارت گوش دادن
عربی ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆ ★★★☆☆
English ★★★★★ ★★★★☆ ★★★★☆ ★★★★☆

دوره ها و گواهینامه ها

مدیریت پروژه

موسسه : مجتمع فنی تهران

تاریخ : 1394

مدیریت کیفیت ISO9001

موسسه : Moody International

تاریخ : 1393

IELTS

موسسه : کیش

تاریخ :ایران و آمریکا

 • Database Administration

موسسه :  فراتر از دانش

تاریخ : 1392

NET MVC

موسسه : فراتر از دانش

تاریخ : 1394

سی شارپ پیشرفته و EntityFramework

موسسه : فراتر از دانش

تاریخ : 1393

طراحی و پیاده‌سازی دیتابیس SQL Server

موسسه : جهاد دانشگاهی شریف

تاریخ : 1389

پروژه ها

طراحی و پیاده سازی سامانه جامع مديريت مشتری

سازمان سفارش دهنده: ایران خودرو دیزل

تاریخ : 1392

تحقیقات

مقاله : بهبود ردیابی خودرو به کمک خوشه بندی و کشف میزان تطابق نواحی حرکت با استفاده از استدلال فازی شهودی

تاریخ : 1393

افتخارات

مقاله برگزیده کنفرانس سیستم ها فازی قزوین

تاریخ : 1394

 

کسب درآمد دلاری با فریلنسری در کهکشان

کسب درآمد دلاری از فریلنسری

با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و نوسانات شدید ارز مخصوصا دلار و هم چنین اختلاف قیمت شدید دلار و ریال اگر کسی بتواند درآمد خود را به دلار تبدیل کند قطعا میتواند زندگی خوبی برای خود و اطرافیان خود را رقم بزند. با گسترش فضای مجازی و حوزه فریلنسرینگ یکی از مطالبی که خیلی مورد جستجو قرار گرفت طریقه دستیابی به درآمد دلاری بود.

حتما برای شما سوال شده که چگونه می‌شود از داخل ایران و آنهم به عنوان فریلنسر درآمد دلاری داشت؟

پاسخ : همان‌ طور که می‌دانید اکثر ایده‌هایی که در ایران مورد استقبال قرار گرفتند نسخه خارجی دارند. مانند اسنپ(snapp) که نسخه کپی برداری شده پلتفرم اوبر می باشد. پس  قطعا سایت‌های فریلنسری ایرانی نیز دارای نمونه های مشابه خارجی می باشند و از آنها می شود درآمد دلاری داشت.

سایت‌هایی مانند freelancer, upwork ,guru ,fiverr سایت هایی هستند که می توان از آنها درآمد دلاری داشت. اما مساله اینجاست که با توجه به تحریم‌های ظالمانه علیه کشور ما، در تمامی این پلتفرم ها امکان ثبت نام و فعالیت برای ایرانی های ساکن کشور ممنوع است و یک ایرانی با مدارک هویتی یک ایرانی ساکن در ایران نمی‌تواند در این سایت ها فعالیت کند و یا حتی در صورت فعالیت، پول خود را دریافت نماید.

اما با توجه به درآمد فریلنسری خوب این سایت‌ها، شرکت های واسطه ای وجود دارند که به روش‌های مختلف در این سایت ها ثبت نام می‌کنند، پروژه می‌گیرند و کسب درآمد می‌کنند.

آژانس فریلنسرینگ کهکشان

همان‌طور که گفته شد یکی از مهارت‌های لازم برای کسب موفقیت در حوزه فریلنسری، آشنایی به زبان های خارجی می باشد. با توجه به رویکرد های مجموعه کهکشان و آشنایی کامل مجموعه با به زبان های مختلف و هم چنین تسلط کامل به مسائل مربوط به کسب درآمد دلاری، ثبت نام در سایت‌های فریلنسری و هم چنین توانایی این مجموعه در نقل و انتقال دلار به ایران و تبدیل آن به ریال و حتی بیت کوین و رمز ارزها، این امکان برای شما عزیزان فراهم شده که با همکاری با مجموعه کهکشان شما هم در مسیر فریلنسر شدن قدم بگذارید. کافیست رزومه خود را برای ما ارسال کنید.

ما در آژانس فریلنسری کهکشان، با مشتریان مختلف در سراسر دنیا ارتباط داریم. بنا بر توانایی‌های هر فریلنسری که در بانک رزومه ما وجود دارد، با فریلنسر پیشنهاد سفارش را در میان می‌گذاریم؛ در صورت موافقت و اجرای پروژه درآمد حاصل از طریق آژانس فریلنسری کهکشان با کسر هزینه کارمزد بسیار کم برای نقل و انتقال پول، به حساب شما واریز می‌شود.

برای ارسال رزومه فرم زیر را تکمیل نمایید.

پیش ثبت نام انتخاب رشته

برای دریافت اخبار و مقالات انتخاب رشته ثبت نام کنید.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .